Wzornik kolorów mebli

Zobacz nasz aktualny wzornik kolorów

Dostępne kolory laminatów

Zobacz naszą kolekcję laminatów

Co to jest laminat?

Laminat to sztuczna okleina, imitująca naturalne drewno. Laminat jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, odporny na warunki atmosferyczne, zabrudzenia czy środki chemiczne. To produkt naturalnego pochodzenia, wyróżniający się wysoką twardością powierzchni. Najczęściej stosowany przy produkcji mebli.

Jak czyścić laminat?

Do codziennego mycia należy stosować łagodne środki czyszczące, np. roztwór płynu do naczyń z ciepłą wodą, używając przy tym miękkiej szmatki, np. flanelowej lub z mikrofibry. W ten sposób nie uszkodzi się ani nie porysuje powierzchni laminatu. Po dokładnym czyszczeniu należy całość osuszyć lub wytrzyć do sucha.

Zalety laminatu

  • Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne
  • Łatwość w pielęgnacji
  • Ciekawe i modne wzornictwo
  • Atrakcyjna cena

Co najczęściej wybierają nasi klienci?

Zdecydowana większość osób - bo aż 90% - wybiera stoły loftowe do swojej kuchni lub jadali z blatem laminowanym. Nasze stoły z blatem laminowanym zapewniają, że kolorystyka będzie pasować do większości mebli dostępnych na rynku. Wszystko za sprawą ujednoliconej kolorystyki laminatów od wielu wiodących producentów.

Natomiast pozostała grupa 10% osób wybiera jednak fornir. Jaki jest głównie tego powód? Otóż fornir sprawia, że stół jest niepowtarzalny! A to za sprawą usłojenia, które za każdym razem jest inne. Dlatego każdy stół z blatem fornirowanym jest jedyny w swoim rodzaju.

Dostępne usłojenie i kolory fornirów

Zobacz naszą kolekcję fornirów

Co to jest fornir?

Fornir to naturalna okleina. Wierzchnia warstwa produktu to cienki plaster drewna łączony z płytą mdf, który wygląda jakby w pełni został wykonany z naturalnego surowca. Całość zabezpieczona jest lakierem bezbarwnym, zachowując wszystkie walory drewna - kolor, usłojenie. Fornir to gwarancja, że produkt będzie unikatowy.

Jak czyścić fornir?

Do codziennego mycia mebli wykonanych z forniru powinno się odbywać z użyciem jak najmniejszej ilości wody i środków czyszczących. Sama pielęgnacja wygląda podobnie jak w przypadku mebli lub blatów wykonanych z laminatu, ponieważ fornir został zabezpieczony cienką wartwą lakieru bezbarwnego.

Zalety forniru

  • Niepowtarzalny wzór usłojenia
  • Wysoka trwałość i wytrzymałość
  • Możliwość zastosowania kolorowej bejcy
  • Indywidualne wykończenie

Kolorystyka bejcy NITRO dąb